www.seiferos.cz

Co nabízíme - Ukázky pro školy

 

Ještě v roce 1991 nám  byla  vnuknuta učitelkou základní  školy myšlenka, uskutečnit  přednášku  o dravcích na škole. Tímto prvním impulsem se rozběhly i naše další  aktivity v oblasti ochrany dravých ptáků a sov. 

 

K dnešnímu dni jsme již uskutečnili v celé Česká republice tisíce přednášek spojených s letovou produkcí dravých ptáků, převážně pro základní školy, ale také pro města, obce nebo soukromníky. Program přizpůsobíme jakémukoliv publiku. V dnešní době vlastníme jednu z největších sbírek u nás. Čtyřicet dravců a sov  jsme schopni dovézt na jakékoliv místo u nás.

Důležité je vybrat vhodný prostor pro ukázku

 

Nejvhodnější  je  fotbalový  stadion, ale  dobře  poslouží  i  školní hřiště. Žáci  se  rozmístí kolem ohraničeného prostoru v těsné blízkosti dravců. Klademe důraz na kvalitu ukázky, a proto je stanoven počet  na jednu ukázku max. 400 žáků, nejlépe rozdělením na I. a II. stupeň samostatnou ukázkou. Je tak možno lépe přizpůsobit výklad starším i mladším žákům. Tím se využije i efektivněji celkový čas na letovou produkci, o kterou je největší zájem. Odborný výklad je přenášen profesionální zvukovou aparaturou i během letové části.

Pořad České televize o nás na ZŠ 2019

 

 

 

Dětský den Bohuslavice 2013

 

Rychnovský deník - ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou

 

ZŠ Na Ostrově, Jaroměř 2015

 

 

 

 

 

Akce probíhá ve dvou fázích
Třicetiminutová poutavá přednáška o životě každého druhu, odpovědi  na dotazy žáků a  motivující přezkoušení, kdy jsou nejlepší z nich odměněni zajímavými dárky. Závěrem této části si žáci zblízka prohlédnou a pohladí největší sovu, výra velkého.

 

 

 

 

Nejžádanější letová produkce, imitace lovu, probíhá s maximálním využitím schopností  dravců  a možností daného prostoru. Žáci se rozmístí na úroveň hřiště. Samozřejmostí je dokonalé ozvučení komentářem a v závěru jsou nejpozornější žáci odměněni příletem dravce na jejich ruku. Tato část produkce je časově ohraničena padesáti minutami. Tento čas maximálně využíváme pro praktické předvedení dokonalé imitace lovu za použití speciálně tažné techniky pro lovené vycpaniny.

 

 

 

 

Přílet dravce na ruku je největším zážitkem jak pro malé, tak i velké.

 

 

 

Důkazem spokojenosti našich dravců a sov je i jejich dlouhověkost. Někteří naši jedinci mají i dvakrát větší věk, než se jejich druhy běžně dožívají. Výr Katlina, která pro vás už léta spolehlivě loví atrapu veverky, má 20 let. Sova Pálená Apolenka má 18, běžně se přitom dožívají maximálně 10 let a líta, i když už je úplně slepá, jen podle sluchu. Loni nám umřela 25-letá samice Jestřába lesního Solina a samice křížence sokola a raroha, která se dožila 20 let. Tyto druhy se přitom dožívají maximálně 10-15 let, Jestřáb lesní ve volné přírodě ještě o několik let méně. Většinu života přitom lovila a až v podstatě ve svém důchodu ukazovala své umění pro veřejnost  s velkým obdivem.

 

 

 

Ukázky na školách:

 

Zayferus nadace

(1992 - 1999)

Zayferus o.p.s. => Seiferos cz, o.p.s.

IČO: 

25 55 81 02

(1999 - nyní)

 

Seiferos cz, o.p.s. 

IČO: 

25 55 81 02

(2002 - 2022)

2023 

DRAVCI LEDNICE SEIFEROS, o.p.s.


 

Na Výsluní 1194,  Česká Třebová,  56002      |  telefon: 608 100 442/441  

email: seiferos@volny.cz

 

 

 Powered by: www.CDX-WORLD.com